Autoři stránek jsme dva:

Vítek Šmejkal:
icq: 398-486-451
skype: smejkyAgama
mail: vitek.smejkal@gmail.com

Adam Novák:
icq: 418-597-238
skype: Adam Novák
mail: novakajdam@gmail.com

Společný mail: info@terarko.wz.cz

Přejeme příjemnou zábavu na našich stránkách.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Vítek
Momentálně chovám: Physignathus cocincinus 1,1, Python regius 1,1, Boaedon fuliginosus 1,1, Elaphe obsoleta quadrivittata 1,1, Elaphe obsoleta obsoleta albino 1,1, Elaphe guttata 1,0, Telodeinopus aoutii 1,4, Bombina orientalis 1,2, Medauroidea extradentata 20x, Achatina achatina 3x, Achatina immaculata 6x, Achatina iredalei 25x, Achatina reticulata 12x, Achatina albopicta 6x, Achatina fulica albino body 4x Achatina fulica hamillei var. rodatzi 19x. Dále myši: astrex, fuzz, long hair, satin, yellow, black, rosette atd, PP, potkani: rex, ruská silver, solid, standard, albín atd, PP, křečci: Phodopus roborowskii, PP

Adam:
Momentálně chovám:

NEDODĚLÁNO


 

Svět terarijních zvířat

 
 

Python regius

Python regius

Pokud se tohoto hada rozhodneme pořídit, doporučuji zjistit si o daném zvířeti co pokud nejvíce informací. Dále také doporučuji hada nekupovat ve zverimexu z importu, faremního odchovu a další.. Zvířata jsou většinou napadena parazity - roztoči a pak zbytečně s hadem máme problémy. Proto doporučuji pořídit si hada jen od zkušeného chovatele s odchovem v daném státě. V mém případě ČR.

Tento nádherný had se vyskytuje v Střední a západní Africe, Ghana, Senegal.
Dorůstá 115 - 150 cm. Je to jedna z nejmenších krajt.
Zbarvení je hnědé, žluté, černé, bílé. Spodní část těla je světlá.
Tělo je svalnaté. Hlava je výrazně oddělena od těla.

Tento had je velice oblíbený mezi začínajícími chovateli, jelikož je to jen zřídka agresivní had a kvůli jeho malému zvrůstu. Tento had se brání tak, že se stočí do klubka, proto anglický název (Ball python - míčový had)
Teplota v teráriu by měla být kolem 25 - 32 °C v noci pokles na 20 - 25°C. Pro vyhřátí terária můžeme použít obyčejnou žárovku wattáž. Žárovky volíme podle velikosti a teploty v teráriu. Každý si musí ozkoušet.
Vlhkost v teráriu držíme kolem 50 - 60%. V teráriu by měl bý vlhkoměr a teploměr.
Světelné zdroje, jako například UV nejsou potřeba.
V teráriu by jsme neměli zapomenout na úkryt. Postačí například korková kůra, za kterou se bude moci had ukrýt.

Terárium postačí 100x50x60. Krajty chováme raději odděleně.

Odchov u těchto krajt je celkem složitý. Musíme dodržovat období vlhka (co nejvíce rosit od března do listopadu) a období sucha (od listopadu do března rosíme méně)

Nejčastěji kladené otázky u těchto krajt jsou ty, že krajta přestala žrát atd..
Má odpověď na to je ta, že krajty jsou velice vybíravé v jídle a tohle prostě dělají. Problémů může být více, například stres. Stresující pro krajty je už jen převoz a ubytování v novém prostředí, a proto nezbývá než krajtu nechat si zvykat a nabízet jí potravu. Také musíme vzít v úvahu jestli máme pro krajtu zařízené dobré podmínky v teráriu. To může být další důvod proč krajta odmítá potravu, například špatná teplota v teráriu, málo úkrytů a další.. Dále pokud je krajta napadena parazity, také bude odmítat potravu. Bude se často koupat ve svém bazénku.

Jediné tedy co k tomu říct je: zkontrolujte podmínky chovu, dopřejte ji klid, zkoušejte různé druhy hlodavců, různé barvy, různé druhy, různé pohlaví. Zkontrolovat zda není krajta napadena parazity, tudíž zkontrolovat její zdravotní stav. Při odmítání potravy, doporučuji krajtu vážit. Pokud by začala výrazně ztrácet na váze, navštívit s ní veterináře specializovaného přes plazy. Pokud krajta výrazně nehubne, není důvod k panice. Krajta i dlouhé měsíce bez potravy drží stále stejnou váhu až když by začala výrazně strácet na váze nevštívit veterináře.

Pokud Vám něco nebude jasné nebo pokud se Vám zdá, že jsme něco zapoměli do textu napsat, neváhejte a napište nám. Rádi poradíme nebo chybu napravíme.
Okomentujte článek
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one