Autoři stránek jsme dva:

Vítek Šmejkal:
icq: 398-486-451
skype: smejkyAgama
mail: vitek.smejkal@gmail.com

Adam Novák:
icq: 418-597-238
skype: Adam Novák
mail: novakajdam@gmail.com

Společný mail: info@terarko.wz.cz

Přejeme příjemnou zábavu na našich stránkách.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Vítek
Momentálně chovám: Physignathus cocincinus 1,1, Python regius 1,1, Boaedon fuliginosus 1,1, Elaphe obsoleta quadrivittata 1,1, Elaphe obsoleta obsoleta albino 1,1, Elaphe guttata 1,0, Telodeinopus aoutii 1,4, Bombina orientalis 1,2, Medauroidea extradentata 20x, Achatina achatina 3x, Achatina immaculata 6x, Achatina iredalei 25x, Achatina reticulata 12x, Achatina albopicta 6x, Achatina fulica albino body 4x Achatina fulica hamillei var. rodatzi 19x. Dále myši: astrex, fuzz, long hair, satin, yellow, black, rosette atd, PP, potkani: rex, ruská silver, solid, standard, albín atd, PP, křečci: Phodopus roborowskii, PP

Adam:
Momentálně chovám:

NEDODĚLÁNO


 

Svět terarijních zvířat

 
 

Pogona vitticeps

Agama voustá (Pogona vitticeps)

Vzhled:
Agama vousatá je ještěr dosahující velikosti 40-60cm. Její tělo je zploštělé a široké. Kolem hlavy a břicha má ''ostny''. Když samečkové (i některé samičky) naštvou, nafouknou ostny pod hlavou, které za chvíli zčernají, proto angl. Bearded dragon (vousatý drak)

Terárium:
Terárium by mělo být zařízeno ''pouštně'' a šířku tzn. pro skupinku 1,2 (jeden sameček a dvě samičky), terárium o rozměrech 130x60x60-d x h x v.
Pro jednu agamu postačí terárium o rozměrech 90x50x60
Pro pár 120x50x60 (ale chov v párech se moc nedoporučuje, jelikož je sameček hodně aktivní...)
Potrava:
Potravu tvoří především hmyz (i když některá literatura uvádí převahu rostlinné potravy nad živočišnou) z mých zkušeností je lepší krmit více hmyzem a to zejména mláďata a březí samice.
Živočišná složka potravy: Živočišnou složku potravy tvoří hlavně: cvrčci, švábi, kobylky a sarančata. Jednou za měsíc pak můžeme agamám nabídnout holátko myši. Podle literatury se doporučuje krmit agamy do 4 měsíců 2x denně, do 1 roku 1 denně a starší 3-4x týdně.
Rostlinná složka potravy: Agamy přijímají salát, čínské zelí, listy pampelišky, sedmikrásky, brokolici, ( pozor na salátovou okurku, já s ní nemám dobré zkušenosti, agama pak měla celý den otevřenou tlamku a zbytky potravy v exkrementech). Jednou týdně jim můžeme nabídnou banán, papáju, jahody aj.
Osvětlení:
Nezbytnou součástí terária je osvětlení a to především UV žárovka (zářivka) a výhřevná žárovka ( obyčejná Tesco)
Teplota:
Teplotu udržujeme pomocí žárovek a zářivek. Pod výhřevnou žárovkou by se měla teplota pohybovat kolem 45°C, jinde v teráriu, něco přes 30°C a na nejchladnějším a zároveň nejvlhčím místě po 30°C.
Rozmnožování:
Před pářením se sameček zakousne samičce do krku a strčí kořen ocasu pod samičku. Hrdlo samce poté zčerná.
Inkubace:
Nejlepší a nejosvědčenější metoda je inkubovat ve vermikulitu. Vermikulit musí být dostatečně vlhký. Toto je návod, který jsem se dočetl v jedné knize: Příprava vermikulitu je velmi snadná. Přelijeme jej vodou, pak v ruce ''vyždímáme'', aby z něj voda jen kapala. Takto odstředěný jej dáme do připravené krabičky. Vermikulit udržujeme stále vlhký. Vajíčka zahrabeme do vermikulitu tak, aby koukala asi jen jedna čtvrtina. Teplota inkubace by se měla pohybovat v rozmezí od 26 do 32°C.
Okomentujte článek
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one