Autoři stránek jsme dva:

Vítek Šmejkal:
icq: 398-486-451
skype: smejkyAgama
mail: vitek.smejkal@gmail.com

Adam Novák:
icq: 418-597-238
skype: Adam Novák
mail: novakajdam@gmail.com

Společný mail: info@terarko.wz.cz

Přejeme příjemnou zábavu na našich stránkách.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Vítek
Momentálně chovám: Physignathus cocincinus 1,1, Python regius 1,1, Boaedon fuliginosus 1,1, Elaphe obsoleta quadrivittata 1,1, Elaphe obsoleta obsoleta albino 1,1, Elaphe guttata 1,0, Telodeinopus aoutii 1,4, Bombina orientalis 1,2, Medauroidea extradentata 20x, Achatina achatina 3x, Achatina immaculata 6x, Achatina iredalei 25x, Achatina reticulata 12x, Achatina albopicta 6x, Achatina fulica albino body 4x Achatina fulica hamillei var. rodatzi 19x. Dále myši: astrex, fuzz, long hair, satin, yellow, black, rosette atd, PP, potkani: rex, ruská silver, solid, standard, albín atd, PP, křečci: Phodopus roborowskii, PP

Adam:
Momentálně chovám:

NEDODĚLÁNO


 

Svět terarijních zvířat

 
 

Chov achatin

Achatiny

Achatiny žíjí v africe v tropických lesech. Achatina většinu času tráví zahrabána v zemi, kde se schovává před teplem a vylézá až večer.

Achatiny jsou svým způsobem i nebezpečné pro lidi a to protože: žerou v přírodě (především se to týká Achatina fulica) mršiny krys, co uhynuly na meningitis. Ten se pak dostává do jejich těla a proto jsou nebezepečné jejich importy z domoviny, stejně jako chov bez dostatečné hygieny. Misky se nikdy nemají mýt v dřezu, kde se myje nádobí a veškerá činnost má být završena mytím rukou. A proto je velice důležité udržovat hygienu a nepusinkovat šneky a další, což mnoho chovatelů dělá.

Chov achatin není nijak výrazně náročný. Tyto plži jsou velice nenároční, avšak ne úplně, káždé zvíře potřebuje své.

Pokud se rozhodneme chovat achatiny, vybereme si druh, který by se nám zamlouval a pořídíme pro něj terárium.Achatiny nepotřebují nijak velké terárium podle druhu. Na dno dáme lignocel (kokosovou drť), který měníme jednou za 14 dní. V teráriu nesmí chybět sépiová kost jako zdroj vápníku (Ca) ,který je pro achatiny velice důležitý. Achatiny přijímají Ca celou svou nohou.
Jednou za čas achatinám dělám tzv. vápené kašičky, které dělám takto: nadrtím vaječné skořápky, přidám pár piškotů, několik kapek vody, zamýchám a může se podávat. Mým achatinám toto velice chutná. Místo piškotů můžeme dávat například trochu přesnídávky pro malé děti, vymačkanou šťávu například z jablka, broskve, jídlo pro rybičky atd. fantazii se meze nekladou.
Achatiny krmím různou zeleninou a ovocem. Já jim dávám toto:
Okurky, mrkev, jablko, salát, kedlubnové listí, broskve, paprika, brokolice, kapusta, květák, brambor, špenát, listy pampelišky, hrozny, kiwi, meloun, nektarinky a spousta dalších.
Osobně mým achatinám asi nejvíce chutná: okurka, salát a kedlunové listí.

Achatina immaculata: délka života 5 - 7 let, vlhkost vzduchu: 80%, teplota: 24 - 27°C, dorůstá 12cm. Pohlavně dospělá: 5 - 8 měsíců, kladě 20 - 150 vajíček.

Achatina achatina: délka života 5 - 7 let, vlhkost vzduchu: 80 - 95%, teplota: 25 - 30°C, ulita dorůstá v průměru do velikosti 18cm. Největší nalezená achatina achatina měla 27cm ulitu a vážila skoro 1kg. Je to jedna z největších achatin. Pohlavně dospělá 21 - 24 měsíců, obě achatiny po spáření kladou 30 - 300 vajíček.

Achatina iredalei: délka života: 5 - 7 let, vlhkost vzduchu 80 - 90%, teplota: 25 - 30°C, dorůstá 9cm. Je to jedna z nejmenších achatin. Pohlavně dospělá: 5 - 10 měsíců. Je to jediná achatina, která rodí už žívá šnečátka 20 - 30 šnečků.

Achatina reticulata: délka života 5 - 7 let, vlhkost vzduchu 70 - 80%, teplota: 22 - 26°C, dorůstá 12 - 17cm. Je to jedna z nejčastěji chovaných achatin v česku. Pohlavně dospělá: 5 - 10 měsícu, klade 30 - 200 vajíček.

Achatina albopicta: délka života 5 - 7 let, vlhkost vzduchu: 80 - 90%, teplota 25°C, dorůstá až 16cm. Je to méně chovaná achatina v česku. Pohlavně dospělá: cca v 9 měsících, klade 30 - 200 vajíček.

Achatina fulica: délka života 5 - 7 let, vlhkost vzduchu: 70%, teplota pokojová, dorůstá se 12cm. Je to celkem často chovaná achatina v česku. Pohlavně dospělá: 5 - 10 měsíců, klade 30 - 500 vajíček.
Okomentujte článek
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one